30. november 2017

Üldõpetus teemal "Elukutsed" 1

Tunni algul rääkisid lapsed oma kodutööst. Nad pidid inimeseõpetuse töövihikusse üles märkima, milliseid vajalikke asju nad taskuraha eest selle kuu jooksul ostsid ja millised asju oleks võinud pigem ostmata jätta. Selgus, et klassis on neid lapsi, kes olid ostnud taskuraha eest kooliasju, tenniseid, pidźaama, mütsi ja pluusi. Enamasti kulutati taskuraha maiustuste ostmisele. Laste endi arvates tehti ka ebavajalikke ostusid, nagu näiteks lima, krõpsud, liiga palju maiustusi, paugutajad, väikesed mänguasjad ja muud vidinad, mis kohe riiulile seisma jäävad. Arutasime ka, kui suur võiks olla taskuraha ning lapsed leidsid, et 5 eurot nädalas on päris paras summa. Taskuraha  omamine on lapse jaoks kindlasti väga vajalik, sest õpetab rahaga ümber käimist, raha kogumist suurema ostu tarbeks ja annab lapsele hea tunde, et tal on päris oma raha.

Raha teema juurest oli väga sobilik edasi minna teema "Elukutsed" juurde, sest tööl käies teenivad suured inimesed ju raha. Tänase tunni elukutse äraarvamiseks kuulasime kõigepealt ansambel "Apelsini" esituses laulu "Korstnapühkija". Seda saab veelkord kuulata siit: LAUL "KORSTNAPÜHKIJA"

Vaatasime multifilmi "Pagar ja korstnapühkija":Eesti keele õpikust lugesime pala "Intervjuu korstnapühkijaga". Lugemispalas tuli sobitada omavahel kokku küsimus ja sellega sobiv vastus. Ühtlasi saime üle korrata keelereegli "kellega/millega".


Arutlesime, mis on intervjuu ja koduse tööna teevad lapsed intervjuu oma pereliikmega ja küsitlevad tema ameti kohta.
Tunni lõpus täitsime elukutsete kohta töövihikuharjutusi:


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar