29. jaanuar 2016

Tegus reede

Hommikuringis vaatasime tagasi nädalale. Arutlesime, kuidas oleme püstitatud eesmärke suutnud täita ja ühiselt leidsid lapsed, et kogu aeg läheb asi paremaks, aga peame veel harjutama. Kõige rohkem muret teeb sööklas söömine, sest rahulikult söömise asemel kiputakse kõva häälega omavahel juttu ajama. Otsustasime, et jätame samad eesmärgid veel ka järgmiseks nädalaks. Ühisel arutlusel arvasid lapsed, et tüdrukutest olid sel nädalal kõige tublimad reeglitetäitjad Laura-Liisa, Kristin Britt ja Heleri ning poistest Ruuben.
Beritil oli kaasas tore linnuraamat. Raamatus sai lugeda lindude kohta, vaadata pilte ja kuulata ka selle linnu laulu. Leidsime raamatust lisaks õpitud tihaste liikidele veel teisigi tihaseid:

Eesti keele tunnis tutvustasime loetud raamatuid. Kõige põhjalikumalt ja rikkalikuma sõnavaraga jutustasid oma raamatust Reili ja Heleri. Seda oli nauditav kuulata. Kõik lapsed soovitasid oma raamatuid nii kenasti, et nii mõnigi raamat küsiti sõbralt lugemiseks laenuks.



 Matemaatikatunnis õppisime paaris- ja paarituid arve. Algul näitas õpetaja tahvlile oma kindapaaride abil, millised on paarisarvud ja millised paaritud.

Seejärel tegime terve klassiga ühiselt praktilist tööd. Töö eesmärgiks oli harjutada meeskonnatööd ja tegema seda ilma rääkimata ja muidugi õppida selgeks paaris- ja paaritud arvud. Pärast tööraamatus-töövihikus läksid ülesanded juba libedalt.

KALLIS LAURA-LIISA! Palju õnne sünnipäevaks!


 Soovivad klassikaaslased ja õpetaja Marju

28. jaanuar 2016

Linnud talvel

Oleme kaks päeva tutvunud Eestimaal talvituvate lindudega.


Õpetaja luges ette lühimuinasjutu "Kuidas tutt-tihane endale tuti sai":
Väga-väga ammu ei kandnud tutt-tihane sellist nime, oli lihtsalt tihane. Kõik linnud elasid metsas ning metsaisa andis lindudele ise süüa. Varsti aga läksid linnud kaebama, et tihane sööb nende toidu ära. Metsaisa sai tihase peale pahaseks ja tutistas tihast ahnuse eest. Sellest kasvas tihasele tutt pähe. Nii hakatigi teda tutt-tihaseks kutsuma.

Lugesime katkendit raamatust "Toidulaualugu", kus raamatutegelased õpivad tundma linde, meisterdavad linnumaja ja saavad teada, mida linnukesed söövad:
Õpetaja akna taga käivad kõhtu täitmas rohevindid, rasvatihased, sinitihased, puukoristajad ja sootihased.

Rasvatihane

Rohevint

Puukoristaja

Kuulasime rasvatihase laulu plaadilt, mis on raamatu "Linnuaabits" vahel. Hästi hoolega kuulates kuuleb, kuidas rasvatihane laulab "sitsikleit-sitsikleit".

Nüüd olime saanud juba päris targaks ning saime oma teadmisi kasutada loodusõpetuse tööraamatut täites:

Ka eesti keele töövihikus olid toredad harjutused lindude kohta:


Tegime töölehte "Linnud talvel", kus oli palju erinevaid tööülesandeid, nii kuulamist kui tähelepanelikult lugemist, tekstist sõnade otsimist ja küsimustele vastamist. Kel tööleht valmis, tegi vahvat värvimisülesannet:

Matemaatikatunnis harjutasime tekstülesannete lahendamist suuliselt. Õigetest vastustest saime tahvlile kokku panna linnuteemalise pildi. Ülesannetesse oli peidetud ka nipiga küsimused ning seetõttu tuli õpetaja esitatud küsimust eriti hoolega kuulata.
Näiteks:
1) Linnumajja lendas 5 leevikest, 3 rasvatihast, 4 sinitihast ja 6 varblast. Mitu tihast on linnumajas?            
2) Traadil istus 15 lindu, 4 lindu lendas linnumajja. Mitu lindu on linnumajas?
3) Linnumajja lendas 3 rasvatihast, 6 sinitihast, 2 rohevinti ja 1 varblane. Mitu leevikest on linnumajas?
                 

Kunstiõpetuse tunnis valmisid tööd leevikestest ja tihastest. Kõigepealt rebisime sinisest paberist tausta ning puhusime tuśi ja kõrre abil tööle puuoksa. Teisele paberile joonistasime linnu, värvisime õlipastellidega ära, lõikasime välja ning kleepisime oksale. Vatiinitupsudest kleepisime lumehelbeid.


27. jaanuar 2016

Loomad ja linnud

Eile lugesime klassis näidendit "Loomade talvekorter", jaotasime näidendi osad ära ja igaüks harjutas oma osa lugemist. Täna lugesime näidendit tegelaste kaupa klassi ees:


Loomade ja lindude elu ei ole talvel kerge. Tuletasime meelde, millised loomad talveunne jäävad ja kuidas teised loomad-linnud talvel hakkama saavad. Vaatasime slaidiprogrammi "Metsloomade elu talvel", lugesime õpikust jutukest "Metsloomi aitamas" ja tegime töövihikus harjutust:


Loodusõpetuse tunnis oli meil põhiteemaks meie paigalinnud,. Kuna homme tegeleme selle teemaga edasi, siis saab sellest lugeda alles homses postituses.

LOE SIIT: "LOOMAD TALVEL"
VAATA SIIT: "METSLOOMADE ELU TALVEL"
MÄNG "LOOMAD JA LINNUD TALVEL"
MÄNG KULDVILLAK teemal "LOOMAD JA LINNUD TALVEL"