Keskaegset ajaloo teemat sobib hästi lõpetama tsirkuse teema, sest tsirkuse karavanid reisisid oma etendustega tol ajastulgi linnast linna. Vanasti olid tsirkusevankrite ette rakendatud hobused. Tänapäeval sõidetakse suurte autodega. Tsirkuse etendused toimuvad suures ümmarguse kujuga telgis, kus on ümmargune areen, mille ümber paiknevad pingiread. Tänapäeval on suurematesse linnadesse ehitatud ka suuri tsirkuse hooneid.
Tsirkuses saab näha akrobaatilisi trikke, jõudu ja osavust nõudvaid etteasteid, mustkunsti, mõõga- ja tuleneelajaid ning dresseeritud loomi. Palju elevust ja rõõmu tekitavad lustakad klounid.
Meie vaatasime slaidiprogrammi tsirkusest vanal ajal ja tänapäeval, lugesime õpikust toredat juttu tsirkusest ja täitsime töölehte. Kuulasime kasseti pealt näitleja Katrin Karisma väga lustakalt esitatud lugu "Pipi läheb tsirkusesse". Katkend pärineb Astrid Lindgreni raamatust "Pipi Pikksukk". Õpetaja tõi kooli oma raamatu, mis on ajapikku päris kapsaks loetud, sest see oli lapsena üks õpetaja lemmikraamatutest.
Siis vaatasime lõbusat tsirkuse numbrit koertest, mida saad uuesti vaadata siit:
Ja veel üks tore katkend tsirkuse numbritest:
Kunstitunnis valmisid meie endi pildid tsirkusest. Töödes kasutasime esinevaid materjale: lõnga, viltimisheiet, litreid, tekstiili jne. Meie tsirkuse piltide lemmik artistideks olid klounid ja akrobaadid, aga tsirkuses esineb ka üks vahva karust jäähokimängija ja trikimeistrist hüljes .
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar