31. jaanuar 2018

Aktiivõpe teemal "KUU"

Mõista, mõista mis see on: kasvab ja kahaneb, aga otsa ei saa kunagi? See on Kuu. Ja Kuust me täna rääkisimegi.
Koostasime tahvlile mõistekaardi, mida me Kuust juba teadsime:

Vaatasime, milline on Kuu maapind. Ketlin arvas, et see on nagu juust =)Õpetaja luges ette jutukese "Miks Kuu öösel valgust annab?"

Vaatasime simulatsioonivideot Maa ja Kuu liikumise kohta. Seda saad veelkord vaadata SIIT:

Seejärel hakkasime iseseisvalt uurima põnevaid asju Kuust. Abimeesteks olid meil töölehed, paljundatud teabetekst Kuust ja tore raamat pealkirjaga "Täielik ööraamat". Kuna Kuu on selline salapärane taevakeha olnud läbi aegade ja vanasti ei osanud inimesed loodusnähtusi selgitada, sellepärast ongi nii Kuust kui muudest taevakehadest toredaid lugusid välja mõeldud. Meiegi lugesime rahvajuttu " Vaeslaps ja Kuu". Seejärel harjutasime poolitamise reegleid luuletuses "Kuu kaevus" ja tegime töövihikuharjutusi.
Kodus jäi lugeda üks tore muinasjutt kuust:


Ka inimesed on Kuul käinud. Esimeste inimestena külastasid Kuud väidetavalt Ameerika astronaudid 1969. aastal. Kui see teema sind rohkem huvitab, saad vaadata veel juurde siit:

 

Kunstitunnis valmisid toredad tööd meie nägemusest kosmosest, kus peategelaseks Kuu. Töös kasutasime õlipastelle ja akvarelle. Õpetaja arvates õnnestusid tööd suurepäraselt ning on väga vahvad:Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar