5. juuni 2017

Projektipäev

Projektipäevaks valmistumine algas juba kaks nädalat tagasi, kui lapsed end erinevatesse töötubadesse kirja panid. Valik oli üsna lai. Kes tahtis teha sporti, keda paelus robootika, kes soovis muusikaga tegeleda; valida sai käsitöö- ja kunstitöötubade vahel, loodushuvilised läksid väikesele loodusmatkale  ja loomaarmastajad panid end kirja teraapiakoera töötuppa, kokandushuvilised küpsetasid pizzat jne.
Õpetaja sattus abiõpetaja rollis töötuppa "Lord tuleb külla". Seetõttu ka enamus pilte sellest töötoast =)

Seda töötuba viis läbi õpetaja Sigrid, kes on ühtlasi ka Lordi omanik. Lord on landseeri tõugu koer. Tegu on väga pika ja erakordselt huvitava ajalooga koeratõuga. 18. sajandi Inglismaal olid landseerid väga tavalised just rikastes ja kuninglikes perekondades. Landseer on kasvult väga suur ja raske koer. Lord kaalub 65 kilo ehk on siis üle 10 kilo raskem kui õpetaja Marju. Kui koer ikka vastu külge surus, siis oli õpetajal väga raske püsti püsida =) Seetõttu on väga vajalik selliseid suuri koeri koolitada.

Kõigepealt jutustas õpetaja Sigrid, kuidas Lord nende perre sattus ja näitas slaidiprogrammi Lordi kasvamisest. Saime teada selle tõu kohta päris palju. Lord on teraapiakoer, keda hakati koolitama diabeedihaigete inimeste abistamiseks (ta tunnetab kui veresuhkur on normist väljas). Paraku sai tema käpp viga ja tal on nüüdseks möödas kolm käpaoperatsiooni. Seetõttu on hetkel tema õpingud pooleli.


Täitsime ka töölehte ja voltisime endale paberist koera:Mängisime Lordiga ka toredat mängu. Lordi seljakotti olid peidetud asjad. Laps võttis asja omale kotis kätte ja pidi kompamise järgi ära nuputama, mis ese see on.


Ja muidugi sai Lordi kallistada nii palju kui vaid soovi oli =)

Kõik töötubades osalejad said aulas kokku kell 11.00, kus nad siis tutvustasid oma töötubasid ja kui võimalik, siis näitasid ka valminud töid.
Robootika (robootikaringi juhendaja Kirli)


"Vallatud pillid" (õpetaja Heli)


 "Ilusa kirja kirjutamine" (õpetaja Sirje) "Taimetark" (õpetaja Rein) 


 "Koomiksid ja varjuteater" (koostöö kunstikooliga)


 "Tunnete maailm" (õpetajad Maila ja Annika)

 
"Lammas pildiks" (lapsevanemad perekond Põrk)


"Pagulane Pizza" (õpetaja Ave ja koostöö noortekeskusega)


"Lord tuleb külla" (õpetaja Sigrid)


"Erinevad liikumismängud"(õpetaja Rassel)


"Suvi lugemisega lahedaks" (koostöö raamatukoguga)


"Pillimetsa marjule" (koostöö muusikakooliga)


Minu kui õpetaja arvates oli töötubade puhul hästi tore see, et kaasasime oma projektipäeva nii kunstikooli, muusikakooli, noortekeskuse, raamatukogu kui ka lapsevanemad. Meile tulid appi töötubasid läbi viima ka "suure" maja õpetajad. Suur-suur tänu neile selle toreda koostöö eest!

Loodetavasti saab sellest suurepärasest üritusest meie kooli traditsioon, sest lastele meeldis tänane päev väga ja teistmoodi õppida ning kogemusi saada on ju väga lahe =)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar