29. aprill 2017

Üldõpetus teemal "Sünnipäev on tore päev!"

Oma projektides kasutasid lapsed erinevaid lühendeid - spl, tl, g, ml, dl jne. Aga lühendeid kasutatakse ka mujal. Meie kasutame koolis lühendeid näiteks päeviku täitmisel. Töövihikus nuputasime, milliseid lühendeid on veel:

Nüüd lugesime õpikust Taavi sünnipäevakutset ning leidsime sealtki erinevaid lühendeid. Uurisime kutset tähelepanelikult ja püüdsime vastata õpetaja küsimustele:
1. Kellelt said Anna ja Aadam kutse?
2. Mis päeval on sünnipäev?
3. Mis kell pidu algab?
4. Missugune võiks olla riietus?
5. Kellele helistada, kui sünnipäevale minna ei saa?


Just nagu tellitult jagas meie klassi Matilda sel päeval oma sünnipäevakutseid ning nõnda sai Matilda kutsest näidisõppevahend =)

Täitsime sünnipäevakutseteemalist töölehte ning õppisime kutset ka ise kirjutama:


Arutlesime, mis kuus kellegi sünnipäev on ja nuputasime töövihikuharjutuse kallal:


Laste jaoks on sünnipäev väga tähtis. Tuletasime meelde, millistes raamatutes on kirjutatud sünnipäevadest. Õpetaja kirjutas laste vastused tahvlile:


Ka oma õpikus leidsime katkendi raamatust "Pipi Pikksukk". Loo pealkiri on "Pipi peab sünnipäeva":


Pipi kohta olid ka töövihikuharjutused. Harjutasime P kirjatähte ning sulghääliku pikkust:


Õpetaja luges ette loo Liisa sünnipäevast oma lapsepõlve lemmikraamatust "Bullerby lapsed":


Matemaatikatunnis olid meie töölehed samuti sünnipäevateemalised:


Kuna sel aastal sattusid nii 1. aprill kui ka 30. aprill nädalavahetusele, siis koolis ei saanudki toredaid aprillinalju teha. Aga et reedene päev pisut lõbusamaks muuta, leidis õpetaja ühe vahva harjutuse ja muidugi oli see sobivalt sünnipäevateemaline. Kõigepealt katsime kinni töölehe paremal pool oleva teksti. Nüüd kirjutasime vasakus veerus olevate sõnade ette numbrid, aga loomulikult mitte õiges järjekorras. Seejärel kirjutasime sõnad selles järjekorras lünkadesse nagu me olime need järjestanud. Nii mõnigi laps oli oma lugu kirjutades naerust kõveras ja innukalt loeti oma naljakaid lauseid ka teistele ette. Et kõik lapsed saaksid oma naljakaid jutte üksteisele näidata, riputasime need tahvlile vahetundide ajal lugemiseks. Peab ütlema, et nii suurt lugemishuvi pole õpetaja enne klassis täheldanud =)  Siinkohal mõned näited meie lugudest:
Ka inglise keele tundides rääkisime sünnipäevast, õppisime sünnipäevateemalisi sõnu, õppisime inglisekeelset sünnipäevalaulu ja täitsime töölehte. Kuna ka järgmise nädala tunnis käsitleme veel antud teemat, siis saabub postitus inglise keele blogisse järgmisel kolmapäeval =)

Paremat aega sünnipäevateema käsitlemiseks oleks andnud välja mõelda, sest tähistasime sel nädalal lausa nelja sünnipäeva. Sünnipäevalapsed olid muusikaõpetaja Anne, meie klassi Martin ja Matilda ning inglise keele rühma Renet. No ja siinkohal peab mainima, et ka kommi sai seetõttu söödud mehemoodi =)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar