27. mai 2021

Uurisime lepatriinusid

Täna oli meie üldõpetuse teemaks "Lepatriinud".

EESTI KEEL ja LOODUSÕPETUS

Kõigepealt vaatasime ühe 3. klassi õpilase koostatud slaidiprogrammi lepatriinudest ning õpetaja jutustas sinna juurde veel lepatriinude elust. Tervet salidiprogrammi saad veelkord vaadata siit: 

(klõpsa lingile) LEPATRIINUD

                                        
Õpetaja näitas pilte:


Lugesime töölehelt teabeteksti ja võrdlesime sealt saadud infot slaidiprogrammist vaadatuga.  Arutasime, mida uut saime teada teabetekstist:


Nüüd mängisime selle sama tekstiga lause äraarvamise mängu. Üks laps tuleb klassi ette ja valib ühe lause. Teised lapsed püüavad peidetud lause ära mõistatada. Enne ei tohi mängujuht "ei" ega "Jah" öelda, kui lause on lõpuni loetud. Nõnda saime harjutada lugemist, mis oli samaaegselt ka lõbus ja elevust tekitav =)

Ka järgmine tööülesanne oli seotud sama tekstiga. Lapsed kirjutasid tekstist välja 3 lauset ning mängisime lausebingot. Õpetaja hakkab lugema ette lauseid. Kel olid kõik kolm lauset olemas ehk siis täismäng, sai teemakohase lepatriinu kleepsu. Selgus, et täna olid kõik bingovõitjad =)
Tekstis oli osadele sõnadele jooned alla tõmmatud. Kirjutasime need sõnad töölehele ja põhjendasime nende sõnade õigekirja keelereeglitega. Abiks tahvli kohal olevad reeglipilvekesed. Pärast kontrollisime oma töö koos ära ka.

Olime tunnis lugenud, kirjutanud ja mänginud. Seetõttu oli just paras aeg teha ka üks kuulamisülesanne. Õpetaja luges ette loo Lepatriinu Liinast ja tema murest. 

Peale kuulamist vastasid lapsed töölehel olevatele küsimustele.
                           

Lepatriinude täppide kohta leidis õpetaja ka ühe muistendi. Lugesime seda ja seejärel kirjutasid lapsed loo ilusa käekirjaga omale vihikusse ka.


MATEMAATIKA
 
Matemaatika tundi alustasime lõbusa "Trips-traps-trulliga", kus ristide ja nullide asemel hoopis mesilased ja lepatriinud. Omavahel võistlesid kaks pingirida ning mäng lõppes ausa viigiga:

Harjutasime liitmist lepatriinu täppide peal olevate arvudega:

Lahendasime peast tehete järjekorra ülesandeid ning vastustest saime kokku lõbusa pildi lepatriinuperest:

Lahendasime vihikusse tekstülesannet. Kiiremad lahendajad said oma vihikusse ka lepatriinu kleepsu. Seejärel kontrollisime ülesande koos tahvlilt ära:


Tunni lõpus jõudsime veel jätkata oma alustatud arvutamise-värvimise töölehega, mida jõudumööda lahendame:

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar