28. märts 2019

Lauseliikidest prügini

Tänast eesti keele tundi alustas õpetaja lauseliikide teemaga. tuletasime meelde, mis on väitlause, küsilause, hüüdlause, käsklause ja soovlause ning milliseid lauselõpumärke kasutame. Õpikuteksti lugedes jõudsime väga aktuaalse prügiteema juurde:

Lugesime jutukest metsa ja metsaelanike kohta ning moodustasime loetud teksti kohta nii küsi- kui hüüdlauseid:

Täitsime töövihikuharjutusi:

Vaatasime väga mõtlemapanevat videot. Praegu on viimane aeg midagi ette võtta, et meie armas planeet ei upuks prügisse.

Arutasime lastega, kuidas saaksime meie loodust säästa. Lapsed pakkusid välja, et peame elama nii, et tekiks vähem prügi, kilekottide asemel kasutame riidest kotte, tarvitame vett säästlikult ning poest ei osta asju, mida me tegelikult ei vajagi. Kui kõik inimesed nii mõtleksid, oleks meie Maa päästetud!

22. märts 2019

Ilusat nädalavahetust!

"Elu savannis"

Kuigi loodusõpetuse projektides uurisime vihmametsa, kõrbe, savanni ja tundra loodust, siis kunstiõpetuses valmisid meie segatehnikas tööd savanni loomadest.

21. märts 2019

Kevad jällegi on käes...

Ja lõpuks ta saabuski! Kes? Kauaoodatud kevad muidugi =)
Hommikul ootas meid tahvlil koristajatädi kevadetervitus. Rõõmsas kevadises meeleolus alustasime ka oma matemaatikatundi ning panime kokku arvutamislotot, kus vastuseks kena kevadine kompositsioon:



Harjutasime hoolega kirjalikku jagamist kahekohalise arvuga:


Meenutasime kirjanik Wimbergi külaskäiku emakeelepäeval. Wimberg rääkis, et luuletusi võib kirjutada nii riimis kui ka vabavärsina. Meiegi katsetasime nüüd oma kirjanikuvõimeid ja luuletasime kevadest.
Mõned meie luuletustest:

20. märts 2019

Ilusat kevade algust!


Õppisime inimese luustikku

Täna alustasime loodusõpetuse tunnis inimese "sisemise ilu" uurimist.
Kõigepealt arutlesime, miks inimesel üldse skeletti ehk luustikku tarvis on. Vaatasime röntgenpilte ja lugesime, mis see röntgen üldse on.
                                     

Õppisime luustiku osi ja täitsime töölehte:

 Nüüd jagas õpetaja töölehe luukere "juppidega" ning lapsed lõikasid ning kleepisid kokku inimese skeleti ning kirjutasid nimetused juurde:
                                                        
Õppimisel on abiks ka mitmed vahvad raamatud: