13. jaanuar 2025

Loomade elupaigad ja tegevusjäljed looduses

Oleme lastega juba päris pikalt õppinud erinevaid loomi tundma. Peale vaheaega tuletasime meelde õpitut ja saime ka uusi teadmisi juurde.


Täitsime töölehte:


Lugesime eesti keele õpikust loomade kohta ja täitsime töövihikut:

Tegime ka aktiivõppeülesandeid.  Õpetaja jagas töölehe tööjuhendiga ning lapsed lugesid selle hoolikalt läbi. Seejärel lugesime üheskoos läbi töölehe kuulamisülesande laused. Nüüd luges õpetaja ette jutukese "Kuidas metsarahvas talvel elab?" (lugu pärineb 1970. aasta "Tähekesest" nr 1) ja lapsed täitsid kuulamise ajal kuulamisülesannet.

Seejärel jagas õpetaja lastele teise töölehekese lauseribadega. Lugesime laused üheskoos hoolega läbi ja selgitasime ka samal ajal uusi sõnu. Õpetaja luges uuesti jutukese ette ning lapsed järjestasid laused õigesse järjekorda. Ühiselt kontrollisime, et laused oleksid õigesti nummerdatud. Tähelepanelikud lapsed leidsid tekstist ka õpetaja poolt tehtud trükiapsu =). Nüüd lõikasime lauseribad välja ja kleepisime vihikusse (muidugi nüüd juba õiges järjekorras).

Lugesime õpikust loomade elupaikade kohta ja kuidas ära tunda loomade tegutsemisjälgi:

Uurisime pilte ja õpetaja kaasatoodud esemeid.
Rähni sepikoda

Karu kaka:

Orava näritud käbi:

Kopra tamm ja pesa ning kopra näritud palk:


                                                          Liblika nukkumise kestad:

Teo koda

Lindude pesad:

Herilase pesad:

Õppisime pikkusühikuid

Eelmisel päeval tegime tutvust mõistega "kilomeeter". Nüüd vaatasime õppevideoid pikkusühikutest ning nende omavahelistest seostest:


Tegime töövihiku ülesandeid.

Rühmatöös mängisime pikkusühikute doominod. See oli päris keeruline ülesanne:

Lõbus matemaatika

 Uue õppeperioodi esimesel tunnil panime kokku arvutamise lotot, kus vastustest saime kokku toreda uue aasta soovi:


Mängisime matemaatilisi õppemänge. Kõigepealt loosisime endale meeskonnad:

Esimene võistluse ülesanne oli matemaatilise sõna ära arvamine. Aga tähte sai pakkuda alles siis, kui laualt võetud ülesanne oli õigesti arvutatud. Punkti sai õige tähe eest. Punkte märkisime pusletükkidega:


Järgmistes ülesannetes tuli tervel meeskonnal pead tööle panna. Kõigepealt oli kuulamisülesanne. Õpetaja luges ette kirjelduse ja lapsed märkisid oma "Bongo" tabelis õige vastuse ära. Kes said kõige kiiremini oma tabeli õigesti täidetud kogusid punkti. Sellele järgnesid nuputamisülesanded.  

Võitjad meeskonnad said endale valida ühe mõõdulindiga järjehoidja: