22. veebruar 2018

Olümpiamängud

Alles mõni aeg tagasi oli meil teemaks sportivad loomad. Aga eks ka inimesed armastavad liikuda ja sporti teha. Kuna hetkel on käimas olümpiamängud Lõuna-Koreas, siis sel nädalal rääkisime meiegi olümpiamängude ajaloost kuni tänapäevani välja.
Vaatasime slaidiprogramme:
ANTIIKAJA OLÜMPIAMÄNGUD
ANTIIKAJA OLÜMPIAMÄNGUD
OLÜMPIAMÄNGUD

Kes soovis juurde uurida, sai lugeda siit:
OLÜMPIAMÄNGUDE SÜMBOOLIKA

Kuna antiikaja olümpiamängud toimusid väga ammu (776.eKr) , siis oli meil aja mõistmiseks abiks ajatelg:

Lugesime toredat juttu "Leegitsevatest antiikaja olümpiamängud":


Tegime töövihikus funktsionaalse lugemise harjutust. Kuna katkend oli võetud "Laste illustreeritud entsüklopeediast", siis õpetajal oli see raamat klassis kaasas ja saime kohe seda lehekülge täpsemalt uurida:


Täistime töölehte eesti olümpiavõitjate kohta:


Töövihikus oli samuti harjutus eesti olümpiavõitjate kohta. Nüüd kasutasime oma töölehte ja võisime kasutada ka nutitelefone, et vajalikku infot otsida. Kuna nutitelefon ei ole koolis kohustuslik, siis kogunesime nende õpilaste juurde, kel oli telefon kaasas. Ühiselt leidsime vajaliku teabe üles =)
Regmar oli kodus teinud väikese plakati olümpiamängude sümbolite kohta:


Õpetaja tutvustas erinevaid olümpiaraamatuid, mis on kirjutatud lastele. Neid sai vahetundide ajal lehitseda ja uurida:Nüüd olime juba päris palju tarkusi kogunud ning mängisime küsimuste-vastuste mängu:


Oma teadmisi sai igaüks proovile panna viktoriinis. Õpetaja koostas küsimused slaidiprogrammide, õpiku pala, töölehtede ja klassis räägitu kohta. Viktoriinis sai selgeks, kes oli hästi tähelepanelikult tunnis kuulanud. Tublimaid autasustasime õpetaja tehtud kiituskirjaga:

I koht MATILDA (15 punkti)
II koht KRISTIN BRITT
            LAURA-LIISA (14 punkti)
III koht RUUBEN (13,5 punkti)
IV koht KETLIN (13 punkti)
V koht ANDRE (12,5 punkti)
VI koht MARTIN (12 punkti)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar